4 paź

Atrakcje turystyczne Lublina

Położony we wschodniej części Polski Lublin (Lublin – facebook), jest największym miastem tego regionu. Pobyt tutaj z pewnością nie narazi nas na nudę. Lublin to ważny ośrodek kulturalno – naukowy. Świadczą o tym chociażby liczne muzea, galerie, teatry i sale koncertowe. W mieście ciągle coś się dzieje. Przyjeżdżając do Lublina z pewnością weźmiemy udział w licznych wydarzeniach kulturalnych. Nie można zapomnieć także o pięknych zabytkach, które wiążą się z bogatą historią tego miejsca. Zwiedzenie Lublina zajmie nam sporo czasu.

Najważniejszą częścią miasta jest Stare Miasto. Rynek otoczony pięknymi, kolorowymi kamienicami oraz stylowy Ratusz tworzą razem fantastyczny klimat. Stary Ratusz, zwany Trybunałem mieści w środku Muzeum Historii Ratusza i Trybunału Koronnego. Jest także początkiem podziemnej trasy turystycznej oraz miejscem, w którym często organizuje się liczne imprezy kulturalne. Przyjeżdżając do Lublina nie sposób nie wstąpić do Zamku Lubelskiego. Ten piękny, odrestaurowany budynek został wybudowany w XII wieku. Znajdująca się tutaj Kaplica Trójcy Świętej, została wybudowana na zlecenie Kazimierza Wielkiego. W środku znajdują się freski wykonane na zamówienie Władysława Jagiełły. Cała kaplica należy do najcenniejszych zabytków w Polsce. Do kompleksu wchodzi także XIII – wieczny donżon, czyli wieża zamkowa będąca jednym z najstarszych zabytków na Lubelszczyźnie. Bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce. Teatr Stary, dawne miejskie fortyfikacje, kościół św. Jana, Wieża Trynitarska, liczne kamienice, zespół dawnego kościoła farnego – to tylko kilka z ogromnej liczby ciekawych obiektów w Lublinie. Lista zabytków miasta jest długa.

Jeśli jednak nudzi nas historia, warto skorzystać z licznych wydarzeń kulturowych miasta. Teatr Muzyczny, Filharmonia Lubelska, Sala Koncertowa w Szkole Muzycznej, galerie sztuki współczesnej – wiele różnych propozycji z pewnością spełni nasze oczekiwania. Atrakcje turystyczne Lublina bez problemu wypełnią nam czas podczas pobytu. Po całym dniu wrażeń, możemy spokojnie zrelaksować się w jednym z pokoi, które oferuje szeroka baza noclegowa. Znajdują się tutaj noclegi na każdą kieszeń (Lublin noclegi – meteor). Hotele, pensjonaty, apartamenty- wszystko zależy od naszych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>