29 gru

Atrakcje w Darłowie

Jedziemy do Darłowa. Od czego zacząć? Na pewno w pierwszej kolejności jest nam potrzebna odpowiadająca naszym potrzebom baza noclegowa. Darłowo to miejscowość dobrze znana turystom i ciesząca się wśród nich dużym powodzeniem, dlatego w tej kwestii ma nam wiele do zaoferowania i bardzo łatwo będzie nam znaleźć odpowiednie, niedrogie noclegi. Darłowo to oczywiście przede wszystkim miejsce, w którym możemy się zrelaksować na wspaniałej plaży, pooddychać czystym morskim, bogatym w jod powietrzem, popływać w morzu oraz po prostu zwyczajnie odpocząć od codziennego pośpiechu, w którym żyjemy.

Będąc tam, zdecydowanie warto wybrać się do portu morskiego. Został on ustanowiony w 1965 roku i w tej chwili jest bardzo znanym portem handlowym, rybackim i turystycznym. Przeładowuje się tutaj rocznie nawet kilkanaście tysięcy ton ładunków masowych. Jako, że jest to port rybacki możemy tutaj również kupić świeżo złowioną rybę prosto z kutra – najczęściej dorsza bałtyckiego, który jest w tym miejscu poławiany. Jeśli chodzi o aspekt turystyczny, port w Darłowie słynie głównie z letnich rejsów na Bornholm, które wykonuje Kołobrzeska Żegluga Pasażerska.

O 7 rano prom wypływa, a wraca jeszcze tego samego dnia o godzinie 22. Możemy zatem poświęcić jeden dzień na przyjemną zagraniczną wycieczkę i zwiedzić piękną duńską wyspę. Prom płynie około 4 godzin w jedną stronę. Warto też pamiętać, że możliwość przepłynięcia się nim sama w sobie jest bardzo interesującym przeżyciem, zwłaszcza dla mieszkańców tej części Polski, która nie znajduje się nad morzem.

Darłowo to również przepiękne miasto. Zachował się tutaj typowy dla średniowiecza układ, gdzie rynek jest głównym placem usytuowanym w centrum. Możemy również podziwiać tu pozostałości średniowiecznych murów obronnych, którym kiedyś miasto było otoczone, a dokładniej tak zwaną Bramę Wysoką. W śródmieściu znajdziemy również piękny barokowy ratusz, który w 1725 roku przebudowano. Współcześnie znajduje się w nim siedziba władz miasta. Oczywiście nie możemy również zapomnieć o Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, którego początki sięgają XIV wieku. Jest to jedyny gotycki zamek w Polsce, który znajduje się nad morzem. Warto zobaczyć tutaj również zespół młyna wodnego, który pochodzi z XIX wieku oraz oczywiście most zwodzony nad rzeką Wieprzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>