7 lut

Ciekawa historia regionu – Muzeum Dawnych Tortur w Zielonej Górze

Zielona Góra jest miastem, które kryje w sobie wiele tajemnic, jak i ciekawych miejsc do zwiedzenia. Można w niej uskuteczniać fantastycznie czas, zarówno w dni bardzo pogodne jak i też deszczowe. Na te chłodniejsze bardzo polecanym miejscem do zobaczenia i zwiedzenia jest Muzeum Tortur przy Muzeum Ziemi Lubuskiej. Jest to przez jednych miejsce uważane za straszne, a przez innych bardzo interesujące i wręcz inspirujące.

Maszerując podziemiami można zapoznać się z ekspozycjami dawnych maszyn do tortur, jak i też różnego rodzaju eksponatami sądownictwa całego regionu śląskiego. Muzeum Dawnych Tortur w Zielonej Górze swoją powierzchnią zajmuje aż 200 m2, więc już po samej objętości widać, że jest tam co robić. W celu przybliżenia zwiedzającym tego, co robiło się z ludźmi w dawnych czasach, podczas wizyty każdej osobie towarzyszą jęki torturowanych, jak i też zapewniony jest klimat strachu i półmroku. Bardzo ważne dla tego miejsca jest to, że powstało ono między innymi, dlatego, że w połowie XVII wieku spalono kilkadziesiąt kobiet, które były oskarżane o uprawianie czarów.

Zielona Góra kryje w sobie wiele tajemnic, które warto jest poznać, jak i też wiele miejsc, które trzeba zobaczyć. Jednak nie uda się tego zrobić przejeżdżając tylko przez miasto czy też zatrzymując się na kawę. Warto jest zaplanować sobie dłuższy pobyt, na przykład podczas wypoczynku urlopowego.

Dużym atutem Zielonej Góry jest to, że miasto jest typowo turystyczne i obojętnie, w jakim okresie się tam pojedzie zawsze jest co robić – również bez względu na pogodę. Chcąc spędzić kilka dni w tym zakątku, powinno się zapoznać z bazą noclegową (Zielona Góra noclegi – na stronach meteora) i stosunkowo wcześniej zarezerwować sobie miejsce. W te okolice przyjeżdżają ludzie z całej Polski, podróżując z rodzinami lub też samotnie. Zielona Góra jest bogata w ciekawą historię jak i też punkty, które przyciągają zarówno osoby młodsze jak i starsze.

Zielona Góra to połączenie okresu dawnych tragedii, jak i współczesnego życia ludzi. To zestawienie tradycji regionu, z upamiętnieniem tragicznych śmierci niewinnych ludzi. Zdecydowanie jest bardzo ciekawe dla każdego – nie nudzi się tu ani osoba dorosła ani też żadne dziecko, co sprawia, że każdy jedzie tam chętnie i miło spędza czas, odpoczywając jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>