12 mar

Niestandardowy most kolejowy w Bytowie

Bytów to miasto bogate w liczne atrakcje turystyczne, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że tak wiele osób decyduje się na jego odwiedzenie {szablon z noclegami – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bytow,0.html}. Oczywiście, warto najpierw przygotować sobie dokładny plan wycieczki, aby mieć pojęcie o tym, jakie zabytki warto w Bytowie zwiedzić. Jedną z rzeczy, którą trzeba zobaczyć jest most kolejowy {strona z informacjami – https://pl.wikipedia.org/wiki/Most_kolejowy_w_Bytowie}.

Most ten znajduje się na wysokości 20 metrów, a więc jest dość wysoki i naprawdę solidny. Wchodząc na niego nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Powstał on w XIX wieku, ale dzięki odpowiednim modernizacjom cieszy oczy turystów, aż po dzisiejsze czasy. Widać wyraźnie, że wizyta w tym miejscu może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza dla zwolenników kolejnictwa, a takich osób jest na całym świecie bardzo dużo.

Obecnie wiadukt jest nieczynny i stanowi jedynie zabytek turystyczny, dlatego można na niego wejść bez obaw o to, że zaraz będzie nim przejeżdżał pociąg. Wszystko jest owiane tajemnicą, ponieważ ludzie zastanawiają się dlaczego wiadukt jest nieczynny i nie jeżdżą tamtędy pociągi, być może wpływ na to ma nieprawidłowa konstrukcja. Konstrukcja jest z kolei wzorowana na budowie rzymskich akweduktów i właśnie do nich most jest w dużej mierze podobny. Można się więc trochę poczuć tak, jakby było się w Rzymie.

Wiadukt doskonale prezentuje się na tle krajobrazu, więc ten zabytek jest chętnie odwiedzany zarówno przez osoby młode, jak i te nieco starsze. Zdecydowanie najważniejsze jest to, iż jest dość długi i posiada łukowe przęsła oraz murowane podpory. Dzięki temu, jest bardzo wytrzymały i nie grozi zawaleniem, ale nie można z niego współcześnie korzystać. Ta zagadka nie jest rozwikłana, ale turystów nie za bardzo takie rzeczy interesują. Ważne jest dla nich to, że ta okolica to kolebka zabytkowych atrakcji turystycznych.

Duża grupa osób podróżujących do Bytowa decyduje się na wizytę na moście kolejowym, który nie spełnia swoich funkcji. Nie jest do końca wiadome czemu tak się dzieje, ale można go podziwiać i nie da się tam zauważyć podróżujących pociągów towarowych lub osobowych. Ciekawa konstrukcja oraz okazałe wymiary to jego największe atuty. Z resztą nie tylko Bytów charakteryzuje architektura, która robi takie wrażenie na swoich gościach. Lublin {post o mieście – http://www.intersenior.pl/atrakcje-turystyczne-lublina-619/} słynie z zabudowy, pamiętającej stare dzieje, a cieszącej oczy turystów po dziś dzień.

2 myśli na temat “Niestandardowy most kolejowy w Bytowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>