14 lut

Schronisko Orlica w Zieleńcu

Najwyżej położonym schroniskiem w Sudetach jest znajdujące się w samym centrum Zieleńca Schronisko Orlica. Ulokowane na zboczu Gór Orlickich, a tuż obok niego biegnie trasa kolejki linowej Winterpol. Dzięki niemu, baza noclegowa została bardzo wzbogacona. Obiekt ten sprawił również, że jeszcze bardziej wzmożony jest tutaj ruch turystyczny. Schronisko jednym z wielu leżących na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego, który to ciągnie się przez 440 km.

Zieleniec pomimo tego, że nie jest obecnie autonomiczną miejscowością, a jedynie częścią Dusznik-Zdroju, to jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym tego rejonu ze względu na liczne stoki narciarskie. Tutaj swój początek ma również kilka najbardziej znanych szlaków wiodących w Góry Orlickie oraz na szczyty Gór Bystrzyckich.

W Schronisku Orlica odbywają się różnego rodzaju obozy czy kolonie, ponadto przez obiekt ten każdego dnia przebija się cała masa turystów. Sam Zieleniec leży przy drodze, która w Sudetach ma taką samą sławę jak Zakopianka, wiodąca do najbardziej znanej tatrzańskiej miejscowości. Tę drogę wojewódzką nazywa się Autostradą Sudecką. Powstała ona już w pierwszych dekadach XX wieku. Warto dodać, że mało która droga asfaltowa leży na takiej wysokości. Niestety nie poleca się jazdy tym odcinkiem w czasie mrozów, kiedy drogi są oblodzone, ponieważ nie jeżdżą tutaj pługi tak więc przez całą zimę zalega śnieg, a to wszystko pogarsza stan nawierzchni.

Liczne schroniska, a szczególnie te znajdujące się na Głównym Szlaku Sudeckim, czyli między innymi Orlica, podnoszą atrakcyjność turystyczną tych miejsc jeszcze bardziej – dzięki nim, turyści odbywać mogą długie piesze wycieczki po górach. Oprócz schronisk w okolicy Zieleńca znajdziemy również wiele ośrodków, które sprawiają, że te tereny nie tylko są przyjazne dla turystów, ale także bardziej urozmaicona zostaje baza noclegowa – więcej o noclegach: meteor-turystyka.pl/noclegi,zieleniec,0.html.

Coraz więcej turystów korzysta z możliwości spędzenia nocy w schronisku, nie tylko ze względu na to, że jest to tańsze rozwiązanie, ale również dlatego, że traktują to jako przygodę oraz możliwość bardziej urozmaiconego spędzania czasu. Jedno jest pewne – decydując się na noc w miejscach takich jak Schronisko Orlica, będziemy mieli niesamowite wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>