7 mar

Sposób na tanie podróżowanie – Zaniemyśl zaprasza

Często spotkamy się z opinią, że podróżowanie to droga forma relaksu i spędzenia wolnego czasu. Owszem, na taki wyjazd trzeba często trochę zaoszczędzić, ale z pewnością nie musimy przepłacać, a mimo to możemy spędzić miło i aktywnie czas, jednocześnie się odprężając i zapominając o całym „bożym świecie”.
Dzięki podróżom otwieramy siebie, swoje serce i umysły. Poznajemy nowe miejsca, osoby, kulturę, zwyczaje, potrawy, a nawet język. To niezwykłe zetknięcie z zupełnie dla nas obcą codziennością, która z pewnością przyniesie nam wiele uśmiechu i niezapomnianych wspomnień. Wybierając miejsce na nasz wyjazd, warto zadać sobie pytanie, czego od niego oczekujemy. Czy pragniemy odpocząć, czy przeżyć zapierające dech w piersiach przygody?

Ciekawą propozycją wyjazdu będzie wycieczka na wieś. Zaskoczeni? Z pewnością tak. Jeszcze kilka lat temu, gdy ktoś zaproponował nam wakacje na niewielkiej wiosce, nasza reakcja skończyłaby się na śmiechu. Jednak obecnie mapa Polski skrywa wiele niewielkich perełek, które kryją w sobie moc atrakcji.
Jednym z takich miejsc jest Zaniemyśl. To licząca ponad dwa tysiące dwieście mieszkańców wioska, położona około 30 km na południe od Poznania (wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: "miasto Poznań"). To swego rodzaju kontrast pomiędzy jedną z największych polskich aglomeracji tętniących życiem, a spokojną i cichą osadą zatopioną wśród zielonych lasów, które już od świtu wypełniają nie tylko obfite promienie słoneczne, ale także kojący śpiew ptaków.
Co Zaniemyśl może zaoferować swoim turystom? Przede wszystkim odskocznię od szarej codzienności. Nie ma się co oszukiwać, gdyż każdy z nas ma większe lub mniejsze problemy, o których po prostu chciałby choć na chwilę zapomnieć. Zaniemyśl stwarza do tego doskonałe warunki. Liczne ścieżki rowerowe oraz piesze, prowadzące przez klimatyczne lasy to doskonałe miejsce na aktywny spacer, który z pewnością przyniesie wiele korzyści dla naszego zdrowia. Warto dodać, że powietrze w wiosce jest niezwykle czyste, a w kompleksach leśnych, wręcz orzeźwiające. Prawdziwą perełką Zaniemyśla jest urokliwe Jezioro Raczyńskie, na którym można popłynąć w romantyczny rejs ze swoją drugą połówką, jak i opalać się w blasku słońca w okresie letnim.

Zaniemyśl śmiało można nazwać miejscowością letniskową. Miejscowa baza noclegowa (wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: "noclegi Zaniemyśl") ciągle się powiększa i rozbudowuje, tak aby sprostać oczekiwaniom turystów i zapewnić im tak bardzo oczekiwane odprężenie.
Mało tego na mapie Polski znajdziecie wiele malowniczych wsi, w których możecie odpocząć i cieszyć się naturą. Nie trzeba daleko szukać, bowiem w pobliżu Zaniemyśla znajduje się równie piękny Skorzęcin (wpisz w naszą wyszukiwarkę hasło: "wieś Skorzęcin"), w którym również możecie się cieszyć wodnym zbiornikiem wodnym.

7 myśli na temat “Sposób na tanie podróżowanie – Zaniemyśl zaprasza

  1. Byliśmy tam z mężem i dziećmi na weekend – to stanowczo za krótko, z żalem opuszczaliśmy to miejsce :(

  2. Lubię takie wpisy o tanim podróżowaniu, w mnie wiecznie za mało pieniędzy, więc takie wpisy to dla mnie ekstra sprawa!

  3. @eleonora pewnie, że w myślach czy wyobraźni zawsze można :) ale to jednak nie to samo co się gdzieś wybrać na przykład na dłuższy nocleg do Zaniemyśla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>